Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Cildimizin en büyük organımız olduğu bilgisine mutlaka bir yerlerde denk gelmişsinizdir. Bu nedenle sağlığı da önemsenmelidir. Güneş, soğuk hava ve rüzgar, ilaç kullanımları, bazı kötü alışkanlıklar ve hatta vücudun ihtiyaç duyduğu miktarda su içmemek bile cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler. Aynı şekilde cildin temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılmadığında sağlığını kaybeder ve kırışıklık, çizgi, akne ve sivilce, lekelenmeler gibi çeşitli problemleri doğurur. Cilt bakım ve temizliği, kadın erkek herkes için uygulanmalıdır. Profesyonellerin uyguladığı aylık rutin bakımların yanı sıra, cildin ihtiyaçları doğrultusunda diğer bakımları da yapılmalı ve uygun cilt bakım ürünleri ile evde cilt bakımı mutlaka devam ettirilmelidir.

Cildin tipi ve ihtiyaçları belirlendikten sonra; cilt önce temizlenir ve derin temizlik için hazırlanır. Soyma ve peeling işlemleri ile üst katman temizliği tamamlanır. Cilde yoğun buhar uygulanarak gözeneklerin açılması sağlanır. Açılan gözeneklerdeki siyah nokta ve yağ tabakasının temizlenmesi sağlanır. Boşaltılan gözeneklerin High frequance ile dezenfekte edilmesi ile tekrar sıkılaştırılması sağlanır. Cildin yatıştırılması için uygun bir serum ve maske uygulandıktan sonra, cildin masajlanarak nemlendirilmesi ve güneş koruyucunun uygulanması ile işlem tamamlanmış olur.

Cildinizde bir problem olmasa bile, düzenli bakımla oluşumlarının da önüne geçilir veya geciktirilerek etkilerinin hafifletilmesi sağlanır.

Randevu Talep Formu

 

Gönder